Pembe Estetik

Bozok Diş Polikliniği > estetik > Pembe Estetik

Pembe Estetik

Estetik gülüş tasarımında düzgün diş yapısı ile uyumlu bir diş eti varlığı şarttır. Fakat, sağlıklı durumda olmayan ve renklenmeye uğramış diş eti ile istenilen estetik gülüş sağlanamaz. Pembe estetik uygulamaları; diş etlerinin sağlıklı hale getirilip, estetik ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan işlemlerin bütünüdür.

Estetik ve sağlıklı diş eti için hangi uygulamalar yapılmaktadır?

Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde, uzman hekimler eşliğinde öncelikle diş eti durumu muayenesi yapılır. Diş etinin açık pembe rengi, dişe ve kemiğe sıkıca bağlanmış yapıda olması gibi sağlık durumu kriterleri değerlendirilir. Çünkü diş eti sağlığı ile estetik başarı birbirine paraleldir. Diş eti sağlığını olumsuz etkileyen faktörlerin kaldırılması sonrası, hastanın da estetik kaygıları dikkate alınarak, estetik gülüş planlaması çerçevesinde gerekli tedavilere başlanır.

Gingivektomi, kron boyu uzatma, flep operasyonu, küretaj ve gingivoplasti yapılan işlemlerden bazılarıdır. Uzman hekimin kararları doğrultusunda yapılacak işlemler belirlenir.

Hangi durumlarda pembe estetik uygulamalarına başvurulur?

  • Gülerken diş etlerinin fazla gözükmesi (Gummy Smile)
  • Bölgesel diş eti çekilmeleri varlığı
  • Diş etinin iltihaplı veya şişik durumunda olması
  • Diş etleri renklenmeye uğraması
  • Düzgün diş eti pozisyonlandırması ihtiyacı olan durumlar

Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, hastalarına kısa süreli ve acısız uygulamalar eşliğinde estetik ve sağlıklı diş etlerine sahip güzel gülüşler sağlamaya devam ediyor. Uzman hekimlerimizden randevu alıp, estetik gülüş tasarımı ve pembe estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.