Estetik Diş Dolgu

Bozok Diş Polikliniği > estetik > Estetik Diş Dolgu

Estetik Diş Dolgu

     Estetik dolgu işlemi, kozmetik beklentiler sonucu veya dişler üzerindeki problemlerin tedavisi sonrasında dişlere doğal bir görünüm kazandırmayı amaçlamaktadır. Hastanın orijinal diş rengine göre ayarlanan kompozit dolgular ile estetik gülüşler kazandırılmaktadır. Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından sıkça uygulanan ve yüksek hasta memnuniyeti sağlanan tedaviler arasındadır.

 

Estetik Dolgu İşlemleri Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

-Dişler üzerindeki çürük varlığı ya da kırıklar

-Eski veya estetik olmayan amalgam (siyah) dolguların değiştirilmesi

-Dişler üzerinde oluşmuş kalıcı renk değişikleri

-Ön bölgedeki dişlerin boyunun uzatılması veya dişler arası boşluk(diestema) kapatılması

-Renk, şekil vb. durumların düzeltilmesi için estetik gülüş tasarımı uygulamalarında

 

Estetik Dolgu Tedavisinin Avantajları Nelerdir ?

 

-Renk ve biçim bazında doğal diş görünümüne çok yakın olduğundan uygulanan dolgu ve dolgunun sınırları ayırt edilemez, estetiktir.

-Hekim planlaması ve hastanın tedavi gereksinime bağlı olarak genellikle tek seansta, acısız ve kısa sürede bitirilebilen estetik işlemlerdir

-Hastanın ağız bakımı ve işlem sonrası rutin kontrollerini aksatmamasına bağlı olarak dayanıklı ve uzun ömürlü bir tedavi şeklidir.

-Kompozit dolgu, dişlere kimyasal bağlandığı ve doğal diş dokusu ile uyumlu bir materyal olduğundan kırılma direnci yüksektir.

Zirkonyum veya porselen kaplama uygulamalarına nazaran daha az doğal diş dokusu kaldırılır.

 

Estetik dolgu tedavisi hakkında detaylı bilgi için Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğindeki uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.