ORTODONTİ

Estetik bir gülüş için dişlerin beyaz ve güzel bir şekilde sıralanması günümüzde yeterli olmamaktadır.

ORTODONTİ TEDAVİSİ

  • Ortodonti bölümü; çarpık ve birbiriyle uyumsuz dişleri kontrol ve tedavi eder. Ortodontik tedaviler kimi zaman yalnızca estetik kaygıları da ele alsa çoğunlukla sadece estetik endişelere göre uygulanmaz. Bozuk ağız yapısı, çarpık ve uyumsuz dişlerin yaratacağı cerrahi sorunların oluşmasını engellemek için tedavi yöntemleri geliştirilebilir. Ergenlik dönemlerinde görülen üst – alt çene arasındaki uyumsuzluklar, çarpık diş yapıları, kısa zamanda çözülebilir. Yetişkinlik döneminde ise, ortodontiye ek olarak, cerrahi işlemler de gerekebilir. Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde ortodonti bölümü kapsamında birçok başarılı tedavi uygulanmış ve hala da uygulanmaktadır.
  • Diş bozuklukları neden ortaya çıkar?
  • Çarpık diş yapısı ve alt – üst çene uyumsuzluklarının medyana gelmesinin farklı nedenleri olabilir. Ama bazı yanlış alışkanlıkların diş yapısının bozulmasına ve çeneler arası uyumsuzluğun meydana çıkmasına neden olduğu tespit edilmiştir. Bunların başında tırnak ve kalem yeme gibi ağızla ilgili alışkanlıklar yer alıyor. Bunların ergenlik döneminde başlaması, gelişimi devam eden ağız yapısının bozulmasını kolay bir hale getirebiliyor.
  • Ortodonti tedavisi gerekli midir?
  • Çarpık ve uyumsuz diş modeline sahip olmak, psikolojik açıdan insanı olumsuz etkileyebilir. Ancak bedensel birtakım sorunlar doğurması da söz konusudur. Bunların başında, rahat konuşamama, ağız kapayamama ve nefes almada zorluktur. Bu sorunlar, yetişkin bir insanın hayatını olumsuz etkileyebilir. Sosyalleşme konusunda çekingen bırakabilir. Dolayısıyla, hem ruhsal hem de bedensel problemlere neden olmaması için ortodonti tedavilerinden yararlanmak lazımdır. Kısa süre içerisinde çene ve ağız yapısının normalleşmesi, rahatlama ve kendine güven duymayı sağlayabilir.
  • Diş teli tedavisi nedir?
  • Bir çeşit ortodontik tedavi olan diş teli tedavisi, belirli yöne kuvvet uygulayarak ağızdaki yapıların hareket ettirilmesi prensibine dayanır.
DENTAL KLİNİKBOZOK DİŞ KLİNİĞİ
Uygulanan tedaviler gülüş tasarımı uygulamaları, implant uygulamaları, ileri çene cerrahisi, periodontal hastalık tedavisi ve diş eti çekilmesi tedavisidir.
AdressAdres
https://www.bozokdispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Bİze UlaşınSosyal Medya Hesaplarımız
Tüm gelişmelerimizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Dental KlinikBOZOK DİŞ KLİNİĞİ
Uygulanan tedaviler gülüş tasarımı uygulamaları, implant uygulamaları, ileri çene cerrahisi, periodontal hastalık tedavisi ve diş eti çekilmesi tedavisidir.
AdresSelçuklu Mahallesi Şehit Erdal Hamamcı Caddesi
No:4J, 03040 Merkez Afyon
https://www.bozokdispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Bizi Takip EdinSosyal MEdya Hesaplarımız
Bizi Takip edin.

TCSTUDIO Web Design.