Dijital Gülüş Tasarımı

Estetik bir gülüş için dişlerin beyaz ve güzel bir şekilde sıralanması günümüzde yeterli olmamaktadır.

Pembe Estetik

 

Dijital gülüş tasarımı, diş hekimlerinin dijital teknolojileri kullanarak kişiye özel, estetik bir gülüş tasarımı oluşturmasıdır. Diş hekimliği alanında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital tasarım yazılımları kullanılıyor. Söz konusu yazılımlarda kişinin diş yapısı ve yüz oranları derinlemesine analiz ediliyor.

Gülüş tasarımı yapılırken hastanın cinsiyeti, yüz yapısı, mimikleri ve karakteri de tasarımda önemli parametrelerdir. Gülüş tasarımı dünyada “hollywood smile” olarak da bilinir.

Gülüş tasarımı hangi tedavileri/işlemleri içerir?

Estetik gülüş tasarımıdişlerin şeklini, yüzey yapısını ve rengini değiştirmek için uygulanan diş tedavileridir. Lamina porselen, tam seramik porselen gibi kaplama tedavilerini ve lazerle beyazlatma tedavisini içerdiği gibi pembe estetiği sağlamak için dişeti seviyelendirmeleri işlemlerini de içerir. Bazen bu işlemlerden sadece birisi yeterli olabilecek iken, bazı vakalarda bu tedavilerin kombinasyonları gerekir.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

3D ağız içi tarayıcısı kullanılarak dişlerin dijital ölçüsü alınır.Özel stüdyoda hastanın farklı açılardan fotoğrafları çekilir.

Hastaya diş hekimi tarafından daha önce yapılan öncesi/sonrası şeklinde vaka örnekleri gösterilir.Özel yazılım sayesinde dijital gülüş tasarımı yapılır.

Dijital gülüş tasarımında ikinci randevu artık işlemlerin başladığı süreçtirHastanın diş ve diş etleri için gerekli işlemler gerçekleştirilir.3D ağız içi tarayıcısı sayesinde dişlerin dijital ölçüsü alınırHastadan dijital gülüş tasarımı konusunda onay alınır ve gerekli revizeler yapılır.

Bozok Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde, hekimlerimizden randevu alarak, estetik gülüş tasarımı konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

DENTAL KLİNİKBOZOK DİŞ KLİNİĞİ
Uygulanan tedaviler gülüş tasarımı uygulamaları, implant uygulamaları, ileri çene cerrahisi, periodontal hastalık tedavisi ve diş eti çekilmesi tedavisidir.
AdressAdres
https://www.bozokdispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Bİze UlaşınSosyal Medya Hesaplarımız
Tüm gelişmelerimizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Dental KlinikBOZOK DİŞ KLİNİĞİ
Uygulanan tedaviler gülüş tasarımı uygulamaları, implant uygulamaları, ileri çene cerrahisi, periodontal hastalık tedavisi ve diş eti çekilmesi tedavisidir.
AdresSelçuklu Mahallesi Şehit Erdal Hamamcı Caddesi
No:4J, 03040 Merkez Afyon
https://www.bozokdispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Bizi Takip EdinSosyal MEdya Hesaplarımız
Bizi Takip edin.

TCSTUDIO Web Design.